Reklama
  • Środa, 16 kwietnia 2014 (15:05)

    Ziołowe kąpiele dobre na stres

W pracy i w domu spiętrzyło mi się wiele problemów i żyję w ciągłym stresie. Co mi pomoże? Dorota (33 l.) z Lidzbarka

Długotrwały stres negatywnie wpływa na organizm. Rodzi trudności w zasypianiu i różnorodne nerwice. Dlatego po stresującym dniu najlepiej rozładować napięcie.

Wieczorem zrób więc sobie relaksującą, pachnącą, ziołową kąpiel. Aby spełniła swoje zadanie, nie może być zbyt gorąca (do 40° C). Najlepiej niech trwa około pół godziny.

Reklama

Aby wyciszyć się i zrelaksować, podczas pobytu w łazience włącz spokojną muzykę. Zapal nastrojowe świeczki i rozpyl ulubiony olejek aromatyczny (np. lawendowy lub cytrynowy).

Po takim relaksującym zabiegu wypij ciepły napar z chmielu, melisy, kozłka lekarskiego albo mięty. Osłódź go łyżką miodu. Wzmocnisz tym samym kojący wpływ kąpieli.

Z lawendą

Garść suszonej lawendy zalej litrem wrzącej wody. Po 15 min parzenia przecedź napar i wlej do wanny. Ziele możesz zastąpić kilkoma kroplami olejku lawendowego albo garścią aromatyzowanej kosmetycznej soli. Silniej działają świeże zioła, więc latem przygotuj z nich kojącą kąpiel.

Mleczny relaks z melisą

Zagotuj 2 litry mleka i zaparz 5 saszetek melisy. Nakryj naczynie i zostaw na 20 min. Kiedy mleko ostygnie, zmie szaj je z 50 dag świeżych drożdży i wlej tę mieszankę do wanny. Drożdże dostarczają witamin z grupy B. Potrzebuje ich układ nerwowy i skóra. Po kilku takich kąpielach poczujesz się lepiej, a skóra będzie idealnie nawilżona.

Chmiel i rumianek

Najpierw przygotuj napar: do litra wrzątku wsyp po garści szyszek chmielu i rumianku. Dodaj trochę rozdrobnionego korzenia arcydzięgla i mięty. Naczynie zdejmij z ognia, nakryj i zostaw na 20 minut. Potem znów podgrzej napar i przez sitko wlej do wanny z ciepłą wodą. Taką kąpiel przygotuj sobie 3 razy w tygodniu. Bo zioła pomagają na stres, ale działają powoli.

Bella Relaks
Więcej na temat:Rota | stres | chmiel | ZIO | kąpiele

Zobacz również

  • Naturalnie gładkie nogi Przecięta na pół limonka potrafi wygrać ze zrogowaciałym naskórkiem. Zawiera enzymy, które rozkładają martwe komórki. Wystarczy delikatnie potrzeć wybrane części... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.