Reklama
  • Środa, 16 kwietnia 2014 (15:05)

    Ziołowe kąpiele dobre na stres

W pracy i w domu spiętrzyło mi się wiele problemów i żyję w ciągłym stresie. Co mi pomoże? Dorota (33 l.) z Lidzbarka

Długotrwały stres negatywnie wpływa na organizm. Rodzi trudności w zasypianiu i różnorodne nerwice. Dlatego po stresującym dniu najlepiej rozładować napięcie.

Wieczorem zrób więc sobie relaksującą, pachnącą, ziołową kąpiel. Aby spełniła swoje zadanie, nie może być zbyt gorąca (do 40° C). Najlepiej niech trwa około pół godziny.

Reklama

Aby wyciszyć się i zrelaksować, podczas pobytu w łazience włącz spokojną muzykę. Zapal nastrojowe świeczki i rozpyl ulubiony olejek aromatyczny (np. lawendowy lub cytrynowy).

Po takim relaksującym zabiegu wypij ciepły napar z chmielu, melisy, kozłka lekarskiego albo mięty. Osłódź go łyżką miodu. Wzmocnisz tym samym kojący wpływ kąpieli.

Z lawendą

Garść suszonej lawendy zalej litrem wrzącej wody. Po 15 min parzenia przecedź napar i wlej do wanny. Ziele możesz zastąpić kilkoma kroplami olejku lawendowego albo garścią aromatyzowanej kosmetycznej soli. Silniej działają świeże zioła, więc latem przygotuj z nich kojącą kąpiel.

Mleczny relaks z melisą

Zagotuj 2 litry mleka i zaparz 5 saszetek melisy. Nakryj naczynie i zostaw na 20 min. Kiedy mleko ostygnie, zmie szaj je z 50 dag świeżych drożdży i wlej tę mieszankę do wanny. Drożdże dostarczają witamin z grupy B. Potrzebuje ich układ nerwowy i skóra. Po kilku takich kąpielach poczujesz się lepiej, a skóra będzie idealnie nawilżona.

Chmiel i rumianek

Najpierw przygotuj napar: do litra wrzątku wsyp po garści szyszek chmielu i rumianku. Dodaj trochę rozdrobnionego korzenia arcydzięgla i mięty. Naczynie zdejmij z ognia, nakryj i zostaw na 20 minut. Potem znów podgrzej napar i przez sitko wlej do wanny z ciepłą wodą. Taką kąpiel przygotuj sobie 3 razy w tygodniu. Bo zioła pomagają na stres, ale działają powoli.

Bella Relaks
Więcej na temat:Rota | stres | chmiel | ZIO | kąpiele

Zobacz również

  • Wizyta w spa to dla nas luksus, na który pozwalamy sobie nieczęsto. Czego powinnyśmy po niej oczekiwać? Miłej atmosfery, pięknego otoczenia, zabiegu przeprowadzonego fachowo i co ważne, przez osobę... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.