Reklama
  • Środa, 21 stycznia 2015 (15:00)

    Zabiegi rozgrzewające ciało

Jesteś zmarzluchem? Źle znosisz niskie temperatury i wracasz do domu, dygocąc z zimna? Sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

Reklama

Masaż gorącymi kamieniami ma działanie terapeutyczne i relaksacyjne. Mimo że temperatura kamieni wynosi nawet 60°C, zabieg jest bezpieczny i przyjemny. Cena w salonie wynosi ok. 100 zł.

Sauna nie bez powodu nazywana jest gorącą terapią dla ciała i duszy. Kilkunastominutowy pobyt w tym gorącym pomieszczeniu nie tylko doskonale odpręża, ale również świetnie poprawia ukrwienie.

Zabieg czekoladowy to wspaniałe doznanie dla ciała i zmysłów. Za godzinę słodkiej rozkoszy zapłacisz od 70 do 150 zł.

O tej porze roku chyba każda z nas marzy o choć krótkiej chwi li beztroskiego leżenia na rozgrzanej słońcem plaży. Niestety, do lata pozostało kilka dobrych miesięcy, musimy więc ratować się innymi sposobami wypoczynku, który jednocześnie pozwoli ogrzać się i pozytywnie nastroić.

Od czego warto zacząć?

Zaraz po powrocie do domu zagotuj wodę w czajniku i przy- gotuj gorącą herbatę, najlepiej z sokiem malinowym oraz cytryną. Możesz także dodać do niej starty imbir. Taki napój doskonale rozgrzeje Cię od środka. Resztę wody wlej do termofora i przyłóż go do najbardziej wyziębionych części ciała.

Pomóż zmarzniętym stopom

Jeśli czujesz, że zrobiły się skostniałe od mrozu, koniecznie zafunduj im ciepłą kąpiel z dodatkiem rozgrzewającej soli kosmetycznej. Dobrze, by zawierała olejek cynamonowy, majerankowy lub goździkowy. Wystarczy zaledwie 10 minut moczenia stóp, by właściwie pobudzić mikrokrążenie skóry oraz uzyskać natychmiastowe głębokie uczucie ciepła.

Żeby utrzymać je na dłużej, po osuszeniu stóp ręcznikiem, wykonaj ich masaż i załóż ciepłe skarpety. Jeżeli masz problemy z krążeniem, możesz dodatkowo przed snem, nasmarować podeszwy stóp maścią kamforową lub eukaliptusową.

Dodatkowa moc gorąca

Zbawieniem dla wychłodzonych dłoni będzie ciepła parafina – nie tylko je ogrzeje, ale również wygładzi spierzchniętą od mrozu skórę.

Jeśli nie masz jej w domu, podgrzej zwykłą oliwkę dla dzieci i energicznie wetrzyj ją w dłonie. Po chwili poczujesz miłe ciepło, które rozejdzie się po całym ciele i wtedy wreszcie odetchniesz z ulgą.

MP

Super TV
Więcej na temat:zabiegi | sauna | ciało | 'Masa' | "Masa" | Masa | niskie temperatury

Zobacz również

  • Chłodny i ponury dzień może mieć szczęśliwe zakończenie. Ciepła kąpiel w aromatycznej pianie odpręża ciało i umysł. Jak ją przygotować? więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.