Reklama
  • Piątek, 19 sierpnia 2016 (14:00)

    Cudowna borowina

Borowina zawiera: potas, brom, żelazo, magnez, cynk, enzymy, aminokwasy i fitohormony.

Domowe SPA - kuracje modelujące ciało

Kąpiel oczyszczająco-ujędrniająca: W wodzie o temperaturze 38°C rozpuść borowinową pastę i sól. Wejdź do wanny na 15–20 minut (pierwsza kąpiel powinna trwać 10–15 minut). Osusz ciało i połóż się na 30–60 minut (taka kąpiel nieco osłabia). Po 10 zabiegach zrób 10-dniową przerwę.

Reklama

Kąpiel poprawia krążenie krwi, usuwa z tkanek produkty przemiany materii, oczyszcza organizm, odżywia, dotlenia i ujędrnia skórę. Przed zabiegiem warto wypić większą ilość wody mineralnej.

Antycellulitowy okład: Podgrzej borowinę do około 40°C. Nakładaj pastę grubą warstwą na oczyszczoną skórę w miejscach objętych cellulitem. By nie tracić ciepła, owiń ciało w folię spożywczą i przykryj kocem. Po 30 min. zmyj borowinę.

Taki zabieg poprawia krążenie krwi, dotlenia komórki i usuwa toksyny, a bogactwo soli mineralnych korzystnie wpływa na skórę.

Jak to działa?

Borowina to jeden z najcenniejszych rodzimych składników kosmetycznych. Jest rodzajem leczniczego torfu, który powstał z obumarłej roślinności bagiennej.

Polska borowina jest bardzo dobrej jakości, zupełnie nieskażona zanieczyszczeniami.

Masa borowinowa rozgrzewa skórę, pod wpływem czego toksyny wydostają się na zewnątrz wraz z potem, a oczyszczona skóra skuteczniej przyjmuje zawarte w borowinie składniki.

Ma działanie detoksykujące, pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, silnie ujędrnia skórę, niweluje cellulit i rozstępy. Po zabiegu borowinowym skóra staje się gładka i bardziej elastyczna.

Nie dla każdego

Przeciwwskazaniem dla stosowania borowiny w dużym stężeniu, w jakim używa się jej w gabinetach kosmetycznych i uzdrowiskach, są: nowotwory, ciąża, gruźlica, nadczynność tarczycy, stany zapalne, kruche naczynia krwionośne, żylaki, niewydolność krążenia, nadciśnienie i niskie ciśnienie, miażdżyca, choroby nerek, serca, cukrzyca, zapalenie stawów, niektóre choroby układu oddechowego i układu moczowego.

Zagrożenia nie stanowią kosmetyki na bazie borowiny, bo mają niskie stężenie leczniczego torfu.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wizyta w spa to dla nas luksus, na który pozwalamy sobie nieczęsto. Czego powinnyśmy po niej oczekiwać? Miłej atmosfery, pięknego otoczenia, zabiegu przeprowadzonego fachowo i co ważne, przez osobę... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.